Eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK”

szkolnictwo 1 20190319 182349982112 marca 2019 roku w auli Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śl. odbyły się eliminacje powiatowe XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.Organizatorem imprezy, jak co roku był Wydział Promocji, Oświaty i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śl. W konkursie wzięło udział 46 finalistów eliminacji gminnych. W kategorii młodsi – kl. IV-VI - 25 recytatorów a w kategorii starsi – kl. VII i VIII oraz kl. III gimnazjum - 21 recytatorów. Młodzież reprezentowała gminy: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Złoty Stok.Jury w składzie: pani Beata Zawada, Joanna Jarosz – komisja w kategorii „młodsi” oraz pani Renata Stuglik, Anna Kułaczkowska – Chopcian – komisja w kategorii – „starsi”, miało bardzo trudne zadanie aby wyłonić laureatów.

Finalistami eliminacji powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK zostali:

kategoria młodsi:

I miejsce Jagoda Pierzak - SP nr 4 Ziębice (nauczyciel Urszula Tarnowska Kowal)

II miejsce  Paulina Sobczak - ZSP Przyłęk (nauczyciel Marzena Dubicka)

III miejsce  Mateusz Jarosz - SP nr 2 Ziębice (nauczyciel Małgorzata Chmielowska)

oraz wyróżnienie: Viacheslav Korobiy - SP nr 3 Ząbkowice Śl. (nauczyciel Iwona Pawluczuk)

kategoria starsi:

I miejsce  Mariola Nenkin - SP nr 2 Ziębice (nauczyciel Małgorzata Jaźwiec)

II miejsce  Jakub Dziatczyk - SP nr 1 Kamieniec Ząb. (nauczyciel Mirosława Pastuch)

III miejsce Gabriela Kurowska - SP nr 3 Ząbkowice Śl. (nauczyciel Ewa Lupa)

oraz wyróżnienie:  Agata Woźniczka - SP Budzów (nauczyciel Aldona Dwornik).

Na zakończenie Wicestarosta Ząbkowicki Pan Waldemar Wieja, wręczył laureatom medale, dyplomy oraz nagrody książkowe a opiekunowie artystyczni laureatów otrzymali podziękowania za przygotowanie finalistów oraz drobny upominek. Wszyscy uczestnicy eliminacji powiatowych XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK otrzymali pamiątkowe breloczki.Jagoda Pierzak oraz Mariola Nenkin będą reprezentowały Powiat Ząbkowicki w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniach: 29 kwietnia 2019r. – kategoria młodsi oraz 30 kwietnia 2019 r. – kategoria starsi, w Kłodzkim Ośrodku Kultury.

Wszystkim uczestnikom eliminacji powiatowych oraz ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.