XIX Turniej Szachowy o Puchar Starosty

szachy 1 20190313 15110748159 marca 2019 roku w starostwie powiatowym w Ząbkowicach Śląskich przy ul. B. Prusa 5, odbył się XIX Turniej Szachowy  o Puchar Starosty. Turniej szachowy uroczyście otworzył Pan Roman Fester Starosta Ząbkowicki, który również po zakończonym turnieju wręczał  puchary i  nagrody dla najlepszych zawodników. Organizatorem  zawodów szachowych, w którym wzięło udział 44 zawodników było Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl.

 

 

Frekwencja uczestników była wyjątkowo wysoka. Wśród zawodników przeważały dzieci i młodzież z wszystkich gmin Powiatu. Udział wzięli również zawodnicy  spoza powiatu. Taka duża liczba dzieci świadczy o zwiększającej się z roku na roku popularności gry w szachy. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, po 15 minut na zawodnika.  

 

Wyniki XIX Turnieju Szachowego o Puchar Starosty Ząbkowickiego:

 

Kategoria open:

1. Szandurski Radosław – 6,5 pkt

2. Janduła Mariusz – 6,5 pkt

3. Dulanowski Marian – 6,0 pkt


Kategoria junior:

1. Strojny Karol – 5,0 pkt

2. Podlipniak Damian – 5,0 pkt

3. Oleksy Kamila – 5,0 pkt


Kategoria junior młodszy:

1. Rawski Marcel – 4,0 pkt

2. Pawlak Jakub – 4,0 pkt

3. Zych Julita – 4,0 pkt


Wyłoniona została także najlepsza kobieta : Rybka Tatiana – 5,0 pkt


Na zakończenie turnieju  najmłodszy uczestnik – Zych Adam i najmłodsza uczestniczka – Poplata Maja odebrali drobne upominki. Ogromne słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy  przyjechali ze swoimi dziećmi i podczas trwania turnieju dopingowali swoje pociechy oraz opiekunkom przedszkola na Orlej Polanie w Ziębicach, które przywiozły ze sobą najmłodszych uczestników.Już dzisiaj zapraszamy na XX jubileuszowy turniej szachowy o puchar Starosty Ząbkowickiego.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo