Chodnik do Jaworka jeszcze w tym roku

jaworek smallDo końca listopada ma powstać nowych chodnik, który połączy Ząbkowice Śląskie z Jaworkiem. To efekt współpracy samorządów Powiatu Ząbkowickiego z gminą Ząbkowice Śląskie. Dzięki niej powstanie nowy chodnik przedłużający ten przy ul. Powstańców Warszawy, będzie też remont drogi powiatowej w Brodziszowie.

Do końca listopada ma powstać nowych chodnik, który połączy Ząbkowice Śląskie z Jaworkiem. To efekt współpracy samorządów Powiatu Ząbkowickiego z gminą Ząbkowice Śląskie. Dzięki niej powstanie nowych chodnik przedłużający ten przy ul. Powstańców Warszawy, będzie też remont drogi powiatowej w Brodziszowie. Budowany chodnik łączący Ząbkowice Śląskie z Jaworkiem  będzie miał 416 m długości i 2,5 m szerokości. Chodnik zostanie wykonany z kostki betonowej o grubości 8 cm, wzdłuż zostanie również zainstalowane oświetlenie. Wartość inwestycji to kwota 596.595,73 zł. W całości zostanie sfinansowana z budżetu Powiatu Ząbkowickiego.

Przetarg na budowę chodnika został ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich, a wygrała go miejscowa firma "FABER" S. Pawlik, M. Pawlik. Termin oddania inwestycji do użytku mija pod koniec listopada 2018 r.