20-lecie Domu Opieki św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie

jubileusz 3 20180618 208394991814 czerwca br. odbyły się uroczystości związane z 20-leciem Domu Opieki św. Jadwigi Śląskiej w Henrykowie. Dom pomocy społecznej prowadzony jest przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, a dotowany za pośrednictwem Powiatu Ząbkowickiego. Powołany został do życia w 1998 r. przez kardynała Henryka Gulbinowicza. Opieką obejmuje przewlekle chorych somatycznie. Dom dysponuje 73 miejscami, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

 

W placówce mieszczącej się w zabudowaniach klasztoru pocysterskiego w Henrykowie znajduje się sala dziennego pobytu, dyżurka lekarska, pokoje dwu-, trzy- i czteroosobowe z węzłami sanitarnymi oraz kaplica. Mieszkańców przyjmuje lekarz rodzinny, psychiatra i lekarz rehabilitacji. Na miejscu jest oddział rehabilitacji. Mieszkańcami opiekuje się 48 osób personelu. W uroczystościach w Henrykowie udział wzięli starosta Roman Fester, wicestarosta Mariusz Szpilarewicz, sekretarz powiatu Agnieszka Gnach, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Beata Mirek oraz delegacje domów pomocy społecznej z powiatu i Dolnego Śląska wraz z dyrektorami.

 

Za wzorową współpracę i realizację zadań z zakresu pomocy społecznej podziękowania skierowano pod adresem księdza Dariusza Amrogowicza, dyrektora wrocławskiego Caritas, oraz pani Anny Lewandowskiej, dyrektor henrykowskiego Domu Opieki i jej współpracowników.

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo