Powiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabory wniosków

pup zabkowicePowiatowy Urząd Pracy w Ząbkowicach Śląskich ogłasza nabór wniosków na organizację prac interwencyjnych, udzielenie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej oraz organizację robót publicznych realizowany ze środków Funduszu Pracy przyznanych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach „programu aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych zamieszkujących na wsi". Termin naboru wniosków od 3 lipca 2019 roku do 9 lipca 2019 roku lub wyczerpania środków finansowych. Szczegóły tutaj

Dotacja na rozwój firm – nawet 23.000 zł

2019 dotacje fotoBezzwrotne dotacje na rozwój biznesów z Dzierżoniowa, Kłodzka, Ząbkowic Śląskich i okolic. Każda z firm może otrzymać do 23 tys. złotych. Za tę kwotę mogą znaleźć atrakcyjne źródła finansowania różnych inwestycji, przeprowadzić audyty, zbudować modele biznesowe lub wykorzystać na promocję. Wnioski o dotacje, które przyjmuje inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, nie są skomplikowane. Zresztą w ich wypełnieniu i skompletowaniu pomagają pracownicy inkubatora. 

Czytaj więcej...

XX Powiatowy Rajd Rowerowy w Henrykowie

plakat prr2019 smallPowiatowy Rajd Rowerowy w tym roku wyruszy z boiska przy Klasztorze Cystersów w Henrykowie. Jubileuszowa edycja została tak zaplanowana, by mogły w niej udział wziąć wszystkie chętne osoby, bez względu na wiek i stan kondycji fizycznej. „Zapraszamy całe rodziny do udziału w Powiatowym Rajdzie Rowerowym. Łatwa i przyjemna trasa, poprowadzona duktami pakowymi, nie powinna nikomu przysporzyć problemów, a otaczająca przyroda i okoliczne zabytki pokażą piękno BIKE-owej Ziemi Ząbkowickiej” – zachęca do udziału Starosta Ząbkowicki Roman Fester. 

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne „Koncepcji rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego”

konsultacje 1 20190611 1733239599Z bardzo dobrym przyjęciem zarówno ze strony ekspertów jak i przybyłych na konsultacje przedstawicieli samorządów i zainteresowanych gości  spotkała się prezentowana „Koncepcja rozwoju systemu rowerowego powiatu ząbkowickiego”. Dokument opracowywany jest  jako działanie modelowe (pilotażowe) w ramach projektu „Koncepcja rozwoju transgranicznej turystyki rowerowej na pograniczu polsko-czeskim”  współfinansowanego w ramach programu INTERREG V-A Republika Czeska-Polska ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czytaj więcej...

Nadwyżka budżetowa i absolutorium bez głosu sprzeciwu

starosta zabkowicki smallPonad 1.8 mln zł nadwyżki budżetowej, ponad 100 % zrealizowanych dochodów i pozytywna opinia RIO były podstawami do udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu Ząbkowickiego z wykonania budżetu za rok 2018. W piątek 31 maja 2019 r. na Sesji Rady Powiatu Ząbkowickiego Radni bez głosu sprzeciwu udzieli wotum zaufania Zarządowi i debatowali nad „Raportem o stanie powiatu”. 

Czytaj więcej...

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo