LO Ząbkowice Śląskie - Poproszę więcej cynamonu

iii lo 1 20131007 1197447565Wiele czynników ma wpływ na jakość ludzkiego życia. O tym, jak ważny dla ludzi jest dobór żywności, mieli okazję przekonać się uczniowie klas IIa i IIIa podczas wykładów prowadzonych we wrocławskich uczelniach z okazji XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie naszego LO mogli dowiedzieć się więcej na temat cukrzycy stopnia II oraz zalecanej dla chorych diety. Zgłębili wiedzę na temat tak powszechnych w dzisiejszym świecie suplementów diety oraz naturalnych sposobów uzupełniania witamin i składników mineralnych.

Również tajniki terapii ziołowych nie są im teraz obce. Kto wiedział, że cynamonowiec ma właściwości przeciwbakteryjne, a żeń-szeń obniża masę ciała? Zachowanie odpowiedniej diety jest ważne nie tylko dla chorujących na cukrzycę czy inne choroby metaboliczne, ale dla każdego z nas.


Drugi wykład poświęcony został diecie w leczeniu niepłodności. Podczas tej prelekcji uczniom – przyszłym matkom i ojcom – uświadomiono, jakiego rodzaju żywności powinni unikać, gdy w przyszłości starać się będą o dziecko. Ostatni z wykładów urozmaicał tematykę dnia, dotyczył rehabilitacji i problemu niepełnosprawności w Polsce i na świecie. Liczba osób niepełnosprawnych rośnie w naszym kraju w zastraszającym tempie. Jak ważną rolę odgrywa odpowiednia rehabilitacja, zademonstrowano w ciekawie przygotowanej prezentacji, wzbogaconej o krótkie filmy i interesujące zdjęcia.


Na koniec szarym komórkom uczniów dane było odpocząć, zrelaksowaliśmy się w Pasażu Grunwaldzkim. Wycieczka odbyła się 25 września 2013r. dzięki pani Barbarze Mianowskiej oraz pani Reginie Bigoś, którym bardzo dziękujemy.

tekst i foto: Jagoda Pazdioara, 3a

logo1 logo2 logo3 logo4 logo5
W3A.PL Logo